New Methodologies to avoid early school leaving

Srednjoj školi Hvar odobren je novi Erasmus+ projekt s nazivom New methodologies to avoid early school leaving.

Kroz slijedeće dvije godine nastavnici će upoznati nove metode podučavanja poput obrnute učionice, CLIL, zajedničkog učenja i prednosti uporabe edukativnih aplikacija, a učenici će sudjelovati u brojnim radionicama robotike, 3D modeliranja i printanja, videoprodukcije i sl.

U studenom 2017. održan je prvi transnacionalni sastanak za profesore. Na tom sastanku u Španjolskoj profesorice Natalija Moskatelo i Jelena Milanović upoznale su nove projektne partnere iz Italije, Mađarske, Grčke, Latvije i Španjolske.

Tijekom 3-dnevnog druženja izradili su plan provođenja aktivnosti, podijelili zadatke te dogovorili termine za susrete učenika u Italiji i Mađarskoj.
Želimo im puno uspjeha u projektnim aktivnostima i uvođenju novih nastavnih metoda.

Video sa sastanka u Španjolskoj:

PRVI SUSRET UČENIKA (Rim, veljača 2018.)

U razdoblju od 4.2.2018.-10.2.2018. godine učenici Srednje škole Hvar, Matilda Bortolotti, Karmen Poparić, Anastazija Kalaš i Katijana Bilandžić, zajedno s nastavnicima, Natalijom Moškatelo i Antonijem Morićem Španićem, boravili su na studijskom putovanju u Italiji u okviru Erasmus+ projekta ''New Methodologies to Avoid Early School Leaving''. Kroz brojne projektne aktivnosti učenike se upoznalo sa suvremenim tehnologijama u nastavi poput 2VL (two voice lesson)i CLIL (Content and Language Integrated Learning), a posebna pozornost bila je usmjerena na isticanje važnosti video tehnologije. Učenici naše škole su, za tu priliku, pripremili prikladan video uradak u kojem su demonstrirali problematiku svakodnevnog društvenog nasilja koje među srednjoškolcima poprima sve veće razmjere. Uz svakodnevne radionice i projektne zadatke učenici su, zajedno s nastavnicima, upoznali i posjetili kulturnu baštinu Rima (Colosseum, Fontana di Trevi, Španjolske stube, Vatikan,...) i susjednog Tivolija te zabilježili nezaboravne zajedničke trenutke s kolegama iz Italije, Španjolske, Latvije, Mađarske i Grčke. Obogaćeni novim spoznajama i stečenim prijateljstvima, učenici i nastavnici naše škole s nestrpljenjem iščekuju sljedeći projektni partnerski sastanak i studijsko putovanje u travnju 2018. u Mađarskoj.

Drugi susret učenika i drugi transnacionalni sastanak

Učenici Mia Marija Ćurin, Marko Kovačević, Marko Pavlović te nastavnice Lea Petrić i Ivana Vojković sudjelovali su u aktivnostima drugog susreta učenika u Budimpešti od 22. do 28. travnja 2018.

Tijekom susreta slušali su predavanja o inovativnim metodama poučavanja flipped classroom i peer learning. Sudjelovanjem na nastavi i u radionicama učenici su imali uvid u mađarski školski sustav i provođenje inovativnih metoda u praksi.

Domaćini su predstavili svoj grad i odveli goste u razgledavanje prekrasne Budimpešte.

Profesorice Jelena Milanović i Natalija Moškatelo sudjelovale su na drugom transnacionalnom sastanku koji je održan tijekom susreta učenika. S kolegama iz partnerskih škola analizirali su prvu projektnu godinu, pripremili materijale za privremeno izvješće, odredili datume za buduće susrete i podijelili zadatke za provođenje aktivnosti u drugoj projektnoj godini.

Treći susret učenika i treći transnacionalni sastanak

Od 11.-17. studenog 2018. u Ateni održan je treći susret učenika na kojem su sudjelovale učenice Mia Petrić, Ana Baković i Roberta Tudor te nastavnice Sanda Stančić i Sandra Tudor. Na transnacionalnom sastanku u isto vrijeme susdjelovale su profesorice Jelena Milanović i Natalija Moškatelo.

Učenici su prethodno izradili prezentacije o različitim programima za robotiku i demonstrirali rad uređaja. Naše učenice su predstavile uređaj Makey Makey, a ostali partneri su predstavili Arduino, Pico Board, Microbit, Sphero and Lego.

Četvrti susret učenika (Latvija, svibanj 2019.)

Na četvrtom susretu učenika u Liepaji sudjelovala su četiri učenika i dva nastavnika. Učenici su prethodno izradili model za 3D printanje, a tijekom susreta slušali su predavanja na teme Mogućnosti 3D modeliranja i printanja u razredu i Prednosti uporabe edukativnih aplikacija. Također su sudjelovali u nastavi i razgledali Liepaju i Rigu.

« Ožujak 2024 »