OBAVIJEST ZA UČENIKE I RODITELJE

Autor: Administrator , 15. 3. 2020.

UPUTE ZA ONLINE NASTAVU

Poštovani roditelji, učenici, profesori i djelatnici škole,

kao što vam je poznato, Vlada RH je 13.3.2020. donijela odluku da se od ponedjeljka 16.3.2020. obustavlja nastava u svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj. Ova preventivna mjera opreza nužna je zbog epidemije koronavirusa i kako bi što lakše prebrodili ovu situaciju. Od ponedjeljka 16.3.2020. neće se održati nastava u SŠ Hvar i izdvojenoj lokaciji u Jelsi, već će se nastavni proces odvijati putem informacijsko-komunikacijske tehnologije, odnosno kao nastava na daljinu –online nastava.

Budući je Istarska županija krenula  sa pripremama dva dana ranije,  oni kreću sa nastavom na daljinu, već od ponedjeljka, dok je za ostale županije rok do srijede, 18.3.2020. Do tada će SŠ Hvar i izdvojena lokacija u Jelsi formirati virtualne razrede i testirati funkcionalnost sustava.

U ponedjeljak 16.3.2020. maturanti su dužni pratiti nastavu preko TV programa- Sportska televizija(SPTV) u terminu od 12.45-14 h i to za predmete: MAT,HRV,GEO,ENG,NJEM.

Prva tri razreda SŠ nastavu neće pratiti preko TV-a, nego će materijale imati online i u virtualnim učionicama. Od srijede idu u virtualni razred i slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika.

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih pokrenula je mrežni portal za virtualnu nastavu, nastava.asoo.hr na kojoj će biti raspoloživi sadržaji za strukovne predmete.

Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, stoga molimo roditelje da nastavu na daljinu shvate ozbiljno i prate rad svoje djece, jer je to redovna nastava samo u drugačijem obliku. Učenici će imati slobodu sadržajima pristupati tijekom cijelog nastavnog dana, a za dobivene zadatke imati će rok do kojeg zadaću trebaju predati. Upozorite učenike na primjereni oblik ponašanja u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila ponašanja i ophođenja kao i u učionici. Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu svoj izostanak treba opravdati razredniku.

Na mrežnim stranicama škole objavljivati ćemo sve informacije s odgovarajućim rasporedom i poveznicama (linkovima) na virtualne učionice. Nećemo samo prenositi informacije koje šalje MZO nego i specifičnosti za školu, tako da vas upućujem na njeno redovito praćenje.

Iako smo u izvanrednim okolnostima , nadam se da ćemo svi ovom poslu pristupiti odgovorno i ozbiljno te da ćemo uz dobru volju i suradničke odnose premostiti ovu situaciju.

Za sve nejasnoće i pitanja možete se obratiti na e-mail adresu škole: srednja-skola-hvar @st.htnet.hr

Hvala vam na razumijevanju i spremnosti na suradnju.

Srdačan pozdrav,

Saša Paduan,prof.